Previous Next

8 stycznia 2020r. o godzinie 10.00 w Sali Senatu Politechniki Śląskiej z udziałem władz Politechniki Śląskiej – JM Rektora prof. Arkadiusza Mężyka oraz Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia prof. Wojciecha Szkliniarza została zainaugurowana trzecia edycja Programu mentorskiego "Rozwiń skrzydła".

W gronie uczestników tegorocznej odsłony autorskiej inicjatywy Uczelni znaleźli się również uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w Rybniku - Michał Krzyżok, Paweł Przybyła i Łukasz Pyszny.

Program skierowany jest do najzdolniejszych absolwentów szkół średnich oraz laureatów I stopnia konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”, podejmujących studia na Politechnice Śląskiej.

Program przewiduje możliwość długoterminowego korzystania przez uczestnika z indywidualnego wsparcia mentora w zakresie rozwoju naukowego oraz osobistego. Istotą programu jest stworzenie jego uczestnikom warunków do zaistnienia relacji mentor-uczestnik, gdzie mentor pełni rolę przewodnika, doradcy wspierającego podopiecznego w rozwoju kompetencji merytorycznych, jak również tych związanych z rozwojem osobistym. Nauczyciel akademicki pełniący rolę mentora będzie dzielić się z podopiecznym swoją wiedzą i doświadczeniem, budując relację z opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

Previous Next

W imieniu całej społeczności Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę zdrowia, pogody ducha, radości i dobrych, miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

Niech ten szczególny czas upłynie w serdecznej atmosferze oraz pozwoli nabrać sił i optymizmu na cały zbliżający się 2020 rok.

Wszystkiego dobrego!

Krzysztof Lazaj
Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej