Previous Next

4 marca odbył się ogólnopolski konkurs języka angielskiego GALILEO 2020 organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej.

Poznaliśmy już wyniki uczniów ALO: Hania Kajzerek i Jakub Zawadzki uzyskali dyplom laureata, Daniel Adamski - dyplom wyróżnienia, natomiast Karolina Strzelecka i Sebastian Neuman - dyplomy uznania.

Gratulujemy!

Previous Next

Politechnika Śląska zaprasza na dzień otwarty on-line!
Wydarzenie odbędzie się na żywo, na kanale YouTube Politechniki Śląskiej, wystarczy kliknąć w link:

https://youtu.be/yJv58TeishE

Spotykamy się 30 kwietnia o 11:00. Kilka słów do przyszłych studentów skieruje JM Rektor Politechniki Śląskiej, prof. Arkadiusz Mężyk, przedstawimy Wam krótko naszą Uczelnię, a szefowa Centrum Obsługi Studiów opowie jakie kierunki studiów mamy w ofercie oraz przedstawi najważniejsze zasady rekrutacji.

Nie zabraknie także naszych studentów, którzy opowiedzą Wam jak się studiuje na Politechnice Śląskiej.

Będziecie mogli także zadać nurtujące Was pytania na czacie, który potrwa godzinę od 12:00, na kanale YouTube – wystarczy, że zalogujecie się do swoich kont na YouTube.

Czekamy na Was!

Do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej.

Dodatkowo został opublikowany harmonogram egzaminów. Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. Pisemne egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca. W tym roku szkolnym nie odbędą się natomiast ustne egzaminy maturalne.

W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym PŚ do 24 maja kontynuowana będzie nauka z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, uczniom i ich rodzicom za wkład pracy i wysiłek wniesiony w tą formę pracy.