Previous Next

30 grudnia 2022r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w niezwykle wzruszającym wydarzeniu, zorganizowanym przez Fundację Rozwój Edukacja Aktywność REA Rybnik+. W ramach projektu "Łączymy pokolenia poprzez kreatywne i terapeutyczne spotkania - Co nam w duszy gra?", spotkało się ponad 30 osób niepełnosprawnych, cierpiących na utratę mowy po udarach. Spotkanie to uświetniła grupa uzdolnionych wolontariuszy z ALO.

Dobór repertuaru oraz znakomite umiejętności wokalne Heleny Olszewskiej, Aleksandry Kubina, Wiktorii Rupa, Zuzanny Langer a także przepiękna gra na skrzypcach w wykonaniu Mikołaja Szabonia oczarowały gości. Oprócz koncertu odbyło się również terapeutyczne muzykowanie i kolędowanie całej grupy międzypokoleniowej z wykorzystaniem instrumentów muzycznych. Dziękujemy za zaproszenie i cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.

Uczeń naszej szkoły, Piotr Rybarz zakwalifikował się do centralnego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Ponadpodstawowych organizowanej przez Wydział Chemii UJ i portal Edukator.pl.

Gratulujemy!

Previous Next

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach kaligrafii prowadzonych przez Panią Weiwei, lektorkę języka chińskiego w Politechnice Śląskiej. Napisanie chińskiego znaku dobrego życzenia na Nowy Rok stało się pretekstem do nauki posługiwania się tuszem i pędzlem, ćwiczenia koncentracji i cierpliwości. Efekty były ciekawe...
Bardzo dziękujemy pani Iwonie Gałązce, wykładowcy języka angielskiego w Studium Języków Obcych, a zarazem koordynatorce Klasy Konfucjańskiej Politechniki Śląskiej i pani Agacie Nadolskiej z Działu Współpracy z Zagranicą, za możliwość zorganizowania warsztatów w rybnickim ALO. Mamy nadzieję, na dalszą ciekawą współpracę.

Previous Next

W czwartek 1 grudnia uczniowie ALO wysłuchali prelekcji na temat honorowego oddawania krwi. Prelekcja zorganizowana została przez @Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu a przeprowadził ją pan Andrzej Kinasiewicz, prezes Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.
Głównym celem spotkania było promowanie honorowego krwiodawstwa wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz uświadomienie młodzieży, jak ważnym i bezcennym darem ratującym ludzkie życie jest krew. Dowiedzieliśmy się kto może zostać krwiodawcą, jak często można oddać krew oraz ile krwi można oddać jednorazowo.
Mamy nadzieję, że to ciekawe spotkanie zachęci naszych uczniów i nauczycieli do podzielenia się bezcennym darem krwi z potrzebującymi.