Zagłosuj na projekt uczniów naszego liceum w półfinale ogólnopolskiego konkursu „Explory”!

Od 8 do 11 kwietnia trwa głosowanie na projekty zakwalifikowane do półfinału konkursu Explory. Zapraszamy do oddania głosu na projekt nr 7 w kategorii „Człowiek – dobre zdrowie i jakość życia” pt. Analiza generowania tras ruchu dla osób o specjalnych potrzebach na podstawie zdjęć 360° w sieci

Niezależnie od werdyktu Jury projekt, który uzyska największą liczbę głosów przejdzie do finału konkursu.

Projekt zrodził się z pomysłu uczniów i jest połączeniem empatycznego podejścia do osób zagrożonych wykluczeniem w zakresie mobilności z perspektywicznym wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji. Dotychczas zespół projektowy uzyskał wynik prac badawczych potwierdzające, że model uczenia maszynowego można nauczyć oceniać zdjęcia panoramiczne i w taki sposób otrzymać dane służące do wyznaczania tras oraz generowania map dla osób o specjalnych potrzebach. Prace nad aplikacją mobilną i serwisem internetowym dla tej grupy użytkowników są już zaawansowane.