PROJEKT POLITECHNIKA

Zakończyła się druga edycja cyklu projektów badawczych realizowanych na Politechnice Śląskiej z uczniami szkół ponadpodstawowych w ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza. Komisja wybrała 61 projektów, które w formie posterów zaprezentowano 1 marca w czasie konferencji PROJEKT POLITECHNIKA.
W dniu 1 marca 2024 roku, w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w czasie konferencji PROJEKT POLITECHNIKA, zespoły projektowe zaprezentowały wyniki swoich prac w formie posterów. Tematyka projektów obejmowała wszystkie Priorytetowe Obszary Badawcze uczelni. Podczas realizacji tematów badawczych we współpracy z Politechniką Śląską uczniowie, dzięki stosowaniu metody kształcenia zorientowanego projektowo (PBL – Project-Based Learning), rozwijają wiele cennych umiejętności.

Naszą szkołę reprezentował zespół: Wiktoria Janik, Filip Kuczera i Piotr Rybarz a temat projektu to wykorzystanie sztucznej inteligencji w profilaktyce zaburzeń zdrowia psychicznego. Opiekunem naukowym był Pan dr. inż Maciej Sajkowski, a opiekunami pomocniczymi Panowie Łukasz Piórecki i Miłosz Krajczok - absolwenci ALO, a obecnie studenci Politechniki Śląskiej.