Gala Przedsiębiorczości Młodzieży

W poniedziałek 26 lutego 2024 w ramach obchodów Roku Edukacji Ekonomicznej w naszym liceum odbyło się wyjątkowe wydarzenie pod nazwą "Gala Przedsiębiorczości Młodzieży".
6 finalistów z ALO rywalizowało prezentując własne pomysły na biznes przed jury złożonym z autorytetów ze świata naukowo-biznesowego województwa śląskiego.
Gratulujemy zwycięzcom konkursu głównego:
I miejsce - Tomasz Szczotok - projekt "Dasky Technology"
II miejsce - Szymon Dominek - projekt "Blisko Ciebie"
IIi miejsce - Mikołaj Mocek - projekt "Miejskie Skrytki"
Trzy osoby otrzymały wyróżnienia:
Maja Kusiak - za projekt "Monarq Vision"
Tomasz Noga - za projekt "Eco-Solar Recycle"
Filip Kuczera - za projekt "Wydawnictwo Popioły Feniksa"
Wręczono również nagrody laureatom konkursu na najlepszy plakat promujący #przedsiębiorczość wśród młodzieży. Gratulujemy wspaniałych prezentacji. Jesteście Wielcy!
Podziękowania kierujemy do partnerów wydarzenia:
Politechnika Śląska, Katowice Airport, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Kssenon - Akcelerator biznesowy, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Izba Przemysłowo-Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego.
Dziękujemy również firmom wchodzącym w skład Izby Przemysłowo Handlowej:
HILEX GROUP / ARTECH / Rodlew QMD / EUROMOT

Dziękujemy uczniom ALO za pomoc w organizacji.
Dla uczestników konkursu jedną z nagród jest zwiedzanie Katowice Airport “od środka”.
Poza wieloma nagrodami rzeczowymi zwycięzcy mogą cieszyć się nagrodami finansowymi.

Dziękujemy Centrum Kształcenia Ustawicznego za wspólną organizację wydarzenia.
Szczególne podziękowania kierujemy do naszego licealisty Marka Gojnego, organizatora oraz głównego inicjatora wydarzenia, za ogrom pracy jaką włożył w przygotowanie wydarzenia.
Promocja Przedsiębiorczości w naszej szkole stoi na wysokim poziomie. Zapewniamy wsparcie uczniom chcącym rozwijać się w tej dziedzinie. Uczestnicząc w wielu inicjatywach zachęcamy uczniów do dodatkowej aktywności.
Zapraszamy do udziału w następnej edycji wydarzenia.