Fundusz Wyszehradzki nas wspiera!

Visegrad Fund

15 lutego 2024 rozpoczęliśmy projekt FIT HERE, HEALTHY THERE, LET’S DO IT TOGETHER! I czas start! Poprzez realizację projektu chcemy nawiązać współpracę transgraniczną pomiędzy dwiema szkołami: ALO i  Gimnazjum Ogólnokształcącym im. Treforta Ágostona w Budapeszcie (https://www.trefort.elte.hu/trefort-gyakorloiskola-alapitvany/). Naszym celem jest zachęcenie uczniów do prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia oraz stworzenie możliwości zwiększenia ich zaangażowania w sport w domu, w szkole i w mieście. Będziemy wdrażać zachowania proekologiczne dostosowujące zasady 5R (odrzuć, zredukuj, użyj ponownie i poddaj recyklingowi).

Jesteśmy bardzo wdzięczni Funduszowi Wyszehradzkiemu za grant, dzięki któremu otworzymy kolejny rozdział współpracy międzynarodowej Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w Rybniku. W projekcie uczestniczą uczniowie klas III i II.

Koordynatorami projektu są panie Renata Klimek-Kowalska i Adelajda Patyk oraz pan Antoni Adamczyk.