Obóz naukowo-językowy w Szwajcarii

W dniach 15-21.06.2023 uczniowie naszej szkoły brali udział w obozie naukowo-językowym na terenie Szwajcarii. Przez te sześć dni pobytu pełnych wrażeń, zobaczyliśmy wiele ciekawych zakątków tego malowniczego kraju. Jednak najważniejszy dla nas był pobyt w CERN. Uczestniczyliśmy w serii wykładów, pokazów oraz oglądaliśmy najważniejsze możliwe do pokazania miejsca centrum badań. Nasza młodzież chętnie brała udział w dyskusjach i zadawała wiele nurtujących ich pytań, dotyczących specyfiki pracy czy tez zakresu badań, nad którym pracują ludzie z całego świata, w tym wielu Polaków.
Oprócz naukowych zdarzeń, czekało nas wiele atrakcji turystycznych. Zwiedziliśmy Lucernę, Berno, Lozannę, Genewę z ich licznymi atrakcjami. Mieliśmy okazje pobyć w malowniczych Alpach i obserwować jęzor lodowca, który drastycznie znika. Po drodze czekała nas przygoda i zakupy w fabryce czekolady, gdzie po degustacji dokonaliśmy zakupów. Po południu odwiedziliśmy w drodze powrotnej największy wodospad Europy – szwajcarską Niagarę.