Frankofonia w ALO

14 kwietnia 2023 roku organizujemy w naszej szkole Święto Frankofonii i języka francuskiego. W tym dniu uczniowie klasy 1b, 2b i 3a będą uczestniczyć w warsztatach przygotowanych metodą stacji dydaktycznych. W programie: French touch czyli poznajemy Francję, Monaco, kadry z kina francuskiego, mądre głowy – czyli znani matematycy francuscy, historyczne spotkania i Francja na sportowo! Odkryjemy też Belgię frankofońską z Wallonie-Bruxelles International, Kanadę – kraj szerokich horyzontów, dzięki wsparciu Ambasady Kanady w Polsce, Szwajcarię.   Zorganizujemy wirtualną wyprawę na wyspę  lemurów – Madagaskar, będziemy degustować owoce egzotyczne przy frankofońskich dźwiękach. Jeśli pogoda dopisze to zagramy w pétanque i pelotę baskijską.  Zaplanowaliśmy też cykl wykładów.

Uczniów klas 1b, 2b i 3a zapraszamy do udziału w konkursach: językowym – Virelangues en français, fotograficznym – La photo avec les images francophones, konkursie na plakat o wieży Eiffla metodą mind-map, architektonicznym – Les châteaux de la Loire (zgłoszenia na wymienione konkursy do 13.03 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w konkursie kulinarnym – Meilleurs plats francophones (dania proszę przynieść 14.04 do ALO). Na pytania dotyczące konkursów odpowiedzą Hania, Marysia i Julka z III a.

Szymon, merci pour les posters ;-)

Au plaisir de vous revoir bientôt!