XIV Powiatowy Dzień Frankofonii

22 marca uczennice klas 1b, b2 i 3a wzięły udział w XIV Powiatowym Dniu Frankofonii organizowanym przez Dyrekcję SP nr 2 im . Jadwigi Śląskiej w Pszczynie we współpracy z Burmistrzem Pszczyny i z Polskim Stowarzyszeniem -Europa Języków i Kultur. Honorowym patronatem objęli tę uroczystość Ambasada Francji w Polsce, Wallonie-Bruxelles International w Belgii oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie.  W uroczystości wzięli udział uczniowie pszczyńskich liceów i dziesięciu szkół podstawowych, w których uczniowie mogą uczyć się języka francuskiego, nauczyciele, dyrektorzy i wykładowcy akademiccy. Nasze uczennice mogły porozmawiać (po francusku!) z Attaché do spraw współpracy edukacyjnej Ambasady Francji z panem Philippe’m Morrisset’em oraz uczestniczyć w warsztatach poświęconym różnym krajom frankofońskim. Dziękujemy pani Dyrektor Beacie Hellwig, pani Burmistrz Magdalenie Czarneckiej i Burmistrzowi Pszczyny panu Dariuszowi Skrobolowi za zaproszenie na tę wspaniałą uroczystość, będącą ciekawą formą zdobywania wiedzy o krajach takich jak Francja, Belgia, Szwajcaria, Tunezja, Kanada czy Madagaskar.