Goście z Hiszpanii

Tydzień od 21 do 25 marca 2023 obfitował w ciekawe wydarzenia. Do naszego ALO przyjechali dwaj nauczyciele ze słonecznej Hiszpanii, ze szkoły w Alquerias: Francisco José Marín Bermúdez  i Marcelino Campillo Navarroz. Program pobytu był bardzo bogaty, Hiszpanie oprócz spotkań z nauczycielami i uczniami, wzięli udział w Rybnickich Targach Edukacji, odwiedzili miasto i jego okolice oraz poznali nauczycieli z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku. Pogoda pokrzyżowała nam plany i nie mogliśmy zorganizować zaplanowanego biegu z uczniami i nauczycielami naszej szkoły.

Goście, którzy byli w Polsce po raz pierwszy, odwiedzili Kraków, zwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz odbyli wycieczkę w Beskidy. Wizyta była efektem nawiązanej współpracy przez panią Renatę Klimek-Kowalską, która prowadziła zajęcia „Teaching assignment” z języka francuskiego w szkole w Alquerias.

Mamy nadzieję, że zrealizujemy kolejne, zaplanowane działania, a ta pierwsza wizyta Hiszpanów w naszej szkole, Job shadowing w ramach programu Erasmus+,  przełoży się na dalszą, ciekawą współpracę pomiędzy naszymi szkołami, tym razem już  z udziałem uczniów. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia, a Miastu Rybnik za ciekawe materiały promocyjne.