Erasmus+ Job shadowing

W dniach od 9 do 13 stycznia 2023 gościliśmy w naszej szkole nauczycielkę języka angielskiego i geografii panią Petrę Lewalder z Clara-Schumann-Gymnasium z Bonn, w Niemczech, która przyjechała w ramach programu Erasmus+ na Job shadowing. Pani Lewalder obserwowała lekcje języka angielskiego, przedstawiła nam swoją szkołę, miasto Bonn i region.

Wzięła też udział w uroczystości wręczenia nagród uczestnikom konkursu Wakacyjna GeoFotka organizowanego przez Katedrę Geologii Stosowanej Politechniki Śląskiej. Była gościem na studniówce klas IV, a w czasie wolnym zwiedziła Rybnik, Żory, Katowice, Nikiszowiec, Pszczynę. Wraz z klasami II i III, pojechała na wycieczkę do obozu „Auschwitz”. W programie przewidzieliśmy również krótki wyjazd w Beskidy.

Pobyt okazał się bardzo owocny i mamy nadzieję, na rozpoczęcie długofalowej współpracy.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom naszej szkoły, którzy zaangażowali się w pierwszą wymianę Job shadowing w rybnickim ALO.