Prelekcja na temat honorowego krwiodawstwa

W czwartek 1 grudnia uczniowie ALO wysłuchali prelekcji na temat honorowego oddawania krwi. Prelekcja zorganizowana została przez @Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu a przeprowadził ją pan Andrzej Kinasiewicz, prezes Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.
Głównym celem spotkania było promowanie honorowego krwiodawstwa wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz uświadomienie młodzieży, jak ważnym i bezcennym darem ratującym ludzkie życie jest krew. Dowiedzieliśmy się kto może zostać krwiodawcą, jak często można oddać krew oraz ile krwi można oddać jednorazowo.
Mamy nadzieję, że to ciekawe spotkanie zachęci naszych uczniów i nauczycieli do podzielenia się bezcennym darem krwi z potrzebującymi.