Warsztaty fotograficzne

17 listopada 2022 roku miała w naszej szkole miejsce kolejna odsłona projektu MARS – Mobilność Atutem w Rozwoju Szkoły czyli warsztaty fotograficzne dla młodzieży z klasy 2B. Poprowadziła je pani Marta Kołodziejczyk, studentka IV roku Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach, kierunku grafika ze specjalnością projektowanie graficzne.  Przybliżyła nam historię fotografii, pokazała najczęściej popełniane błędy i zachęciła do podejścia do fotografowania „na poważnie”.  Podczas zajęć mogliśmy również poznać ciekawe aplikacje, pomagające w edycji i obróbce zdjęć na telefonie. Bo w XXI wieku wszyscy przecież jesteśmy artystami.

Projekt zaowocował tryptykiem martwej natury: obrazu całości, zbliżenia i detal. Niektórzy uczniowie mają naprawdę talent! Wszystkie nasze prace znalazły się na szkolnym Classroomie.

Mamy nadzieję, na ciąg dalszy naszej fotograficznej przygody w kolejnym roku szkolnym.