Erasmus+

Dzięki programowi Erasmus+, we wrześniu 2022 roku, zrealizowaliśmy ostatnie dwa wyjazdy edukacyjne w ramach projektu MARS - „Mobilność atutem w rozwoju szkoły” poświęconego mobilności kadry edukacji szkolnej. Pani Renata Klimek-Kowalska, wicedyrektor, a zarazem nauczycielka języka francuskiego z ALO w Rybniku, prowadziła zajęcia z języka francuskiego w Instituto de Education Secundaria José Luis MARTINEZ PALOMO, w Alquerias, w regionie Murcia, w Hiszpanii. Koordynatorem projektu ze strony hiszpańskiej był pan Francisco José Marín BERMUDEZ, a harmonogramem zajęć w ramach Teaching assignement zajmowała się pani Maria Fuensanta VICENTE MARTINEZ. Głównym celem wyjazdu było prowadzenie zajęć języka francuskiego w różnych grupach wiekowych (14-18 lat) oraz poznanie sposobu funkcjonowania szkoły. Oprócz wymiany doświadczeń, pani Renata prowadziła również rozmowy z Dyrekcją dotyczące dalszej współpracy, nawiązała kontakt z koordynatorem, odpowiedzialnym w szkole za rozwój programu Erasmus+, przedstawiła naszą szkołę, Politechnikę Śląską, Rybnik oraz polski system edukacji.

Pobyt okazał się bardzo owocny i mamy nadzieję, na dalszą współpracę.