Warsztaty kaligrafii chińskiej

3  czerwca 2022 roku w naszej szkole czekała uczniów ciekawa przygoda: warsztaty kaligrafii chińskiej, które poprowadziła pani Su Su – wykładowca języka chińskiego w Politechnice Śląskiej. Co ciekawe, to właśnie w tym dniu obchodzone jest w Chinach święto Dragon Boat! Pani Su Su opowiedziała nam o historii kaligrafii, pokazała najważniejsze dzieła i wytłumaczyła znaczenie niektórych znaków. Przywiozła też zwój artysty Wu Zhorgxianga – prawdziwe arcydzieło!

Mogliśmy po raz pierwszy uczestniczyć w pokazie kaligrafii i malować pędzelkiem na papierze ryżowym.  Niektórym uczniom pisanie trudnych znaków wychodziło całkiem nieźle.

Bardzo dziękujemy Politechnice Śląskiej, a przede wszystkim pani Iwonie Gałązce – wykładowcy języka angielskiego w Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej, za pomoc w organizacji i umożliwienie nam tej niecodziennej przygody. Państwo Środka i jego kultura zawitały na jeden dzień do naszego ALO w Rybniku, chociaż niektórzy uczniowie mogą brać udział w zajęciach języka chińskiego już od grudnia.

Warsztaty prowadzone były  w języku angielskim, więc to dla nas dodatkowa atrakcja. Na koniec pisaliśmy po chińsku: Never give up!

Kolejne warsztaty już  10 czerwca. Bardzo się cieszymy na kolejne spotkanie z Panią Su Su.