Erasmus+

25 kwietnia 2022 rozpoczęliśmy realizację pierwszej mobilności kadry edukacji szkolnej w ramach projektu „Mobilność atutem w rozwoju szkoły (MARS)” pani Agnieszki Kostrzak-Kirylak  - nauczycielki języka hiszpańskiego z ALO w Rybniku.  Wyjazd na Job shadowing potrwa 5 dni i odbędzie się w szkole Nostra Senora del Pilar / Ikastetxea w Bilbao.

W programie pobytu pani Agnieszka zaobserwuje  lekcji prowadzone w szkole, zwiedzi szkołę i pozna baskijski system szkolnictwa. Celem mobilności jest również obserwacja aktualnych trendów w nauczaniu trzech języków: baskijskiego, hiszpańskiego i  angielskiego oraz zastosowanie TIK.  Kolejnym punktem wizyty będzie edukacja międzykulturowa, poznanie instytucji kulturalnych w Bilbao i Kraju Basków.

Życzymy udanego pobytu!