MINUTka z matematyką i informatyką

Redakcja czasopisma „Matematyka i Informatyka na Uczelniach Technicznych” ogłasza konkurs na prace popularnonaukowe z zakresu matematyki i informatyki dla uczniów szkół ponadpodstawowych "MINUTka z matematyką i informatyką"!

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podzielić się z szerszym gronem swoją fascynacją matematyką lub informatyką, do udziału w konkursie. Może uważasz, że coś jest szczególnie interesujące? Może coś ma zaskakujące zastosowania? A może coś jest Twoim zdaniem istotne i jednocześnie mało znane? Powodów i tematów jest mnóstwo, a ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia. Opisz ciekawie i przystępnie wybrany problem lub zagadnienie z zakresu matematyki, informatyki, pogranicza tych dziedzin lub łączące obie dziedziny. Gotowy artykuł popularnonaukowy prześlij nam do 27 września 2021 r. do godz. 23:23.

Dla laureatów konkursu przygotowaliśmy nagrody, a najciekawsze prace opublikujemy w czasopiśmie internetowym MINUT (za zgodą Autora).

Szczegóły znajdziesz w regulaminie.