Rozstrzygnięcie konkursu „O nauce po ludzku – miniatura ALO”

Zależności między mikrobiomem a samopoczuciem i zachowaniem człowieka to tematyka prac nagrodzonych w konkursie „O nauce po ludzku – miniatura ALO”. W pierwszej edycji przedsięwzięcia postanowiono wyróżnić po jednej pracy z obu liceów Politechniki. 27 stycznia 2021 r. odbyło się spotkanie władz Uczelni z laureatkami konkursu.

Na konkurs wpłynęło 8 prac, z każdego ALO po 4 teksty. Autorzy artykułów poruszali zagadnienia związane z  astronomią, mikrobiologią, botaniką i zoologią. O przyznaniu dwóch równorzędnych, pierwszych nagród zdecydowała komisja konkursowa z łożona z pracowników Politechniki Śląskiej i Akademickich Liceów Ogólnokształcących.
Spośród prac zgłoszonych przez uczniów ALO w Rybniku zwyciężył artykuł Anny Nowak z klasy 3b „Mikrobiom jelitowy a zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka”.