Inauguracja roku szkolnego 2020/21

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/21 w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Śląskiej w Rybniku. Zapowiada się ten rok inaczej, niż poprzednie, do których byliśmy przyzwyczajeni. Uzbrojeni w maseczki i przyłbice, bez udziału gości i rodziców powitaliśmy naszych nauczycieli i kolegów, oczywiście  zachowując bezpieczny dystans i dostosowując się do wymogów sanitarnych.

W roku szkolnym 2020/21 w murach ALO będzie się kształcić 163 uczniów w sześciu oddziałach.

O 9.00 z wychowawcami spotkali się uczniowie klas trzecich, o 10.30 - klasy drugie, a w samo południe zawitali uczniowie dwóch klas pierwszych. W klasie o profilu architektonicznym z rozszerzoną matematyką, fizyką i historią sztuki naukę podjęło 26 uczniów, natomiast w klasie politechnicznej z rozszerzoną matematyką, fizyką, chemią lub biologią – 23 uczniów.

Po spotkaniu z wychowawcami, pierwszoklasiści napisali test poziomujący z języka angielskiego.

Mamy nadzieję, że COVID-19 szybko nas opuści i wkrótce wrócimy do normalności.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy zdrowia i sukcesów!