Zdalne nauczanie w ALO

W ALO mija kolejny tydzień nauki z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zdalne nauczanie jest prowadzone przede wszystkim z wykorzystaniem Google Classroom. Platforma ta została wdrożona na początku roku szkolnego i była wykorzystywana przede wszystkim na zajęciach z programowania. Obecna sytuacja - spowodowana zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa – sprawiła, że narzędzie to jest podstawą wirtualnego nauczania oraz kontaktów między nauczycielami i uczniami. Wszystkim szybko udało się wdrożyć do funkcjonowania w zmienionej rzeczywistości. Nauczyciele realizują zajęcia zgodnie z planem, przygotowują i dostarczają interaktywne materiały, przeprowadzają spotkania on-line oraz weryfikują stopień opanowania wiedzy przez uczniów.

Przejście z tradycyjnych metod nauczania do metod zdalnych było z pewnością wyzwaniem, ale uczniowie i nauczyciele Akademickiego LO bardzo dobrze sobie z nim poradzili.