Previous Next

Uczniowie klasy 2b uczestniczą w programie mentorskim!

8 stycznia 2020r. o godzinie 10.00 w Sali Senatu Politechniki Śląskiej z udziałem władz Politechniki Śląskiej – JM Rektora prof. Arkadiusza Mężyka oraz Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia prof. Wojciecha Szkliniarza została zainaugurowana trzecia edycja Programu mentorskiego "Rozwiń skrzydła".

W gronie uczestników tegorocznej odsłony autorskiej inicjatywy Uczelni znaleźli się również uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w Rybniku - Michał Krzyżok, Paweł Przybyła i Łukasz Pyszny.

Program skierowany jest do najzdolniejszych absolwentów szkół średnich oraz laureatów I stopnia konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”, podejmujących studia na Politechnice Śląskiej.

Program przewiduje możliwość długoterminowego korzystania przez uczestnika z indywidualnego wsparcia mentora w zakresie rozwoju naukowego oraz osobistego. Istotą programu jest stworzenie jego uczestnikom warunków do zaistnienia relacji mentor-uczestnik, gdzie mentor pełni rolę przewodnika, doradcy wspierającego podopiecznego w rozwoju kompetencji merytorycznych, jak również tych związanych z rozwojem osobistym. Nauczyciel akademicki pełniący rolę mentora będzie dzielić się z podopiecznym swoją wiedzą i doświadczeniem, budując relację z opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu.