Inauguracja roku akademickiego w ALO rozpoczęła się od mszy świętej w Kościółku Akademickim. Ks. Krzysztof Nowrot mówił w krótkim kazaniu o tym, że w życiu człowiek musi podejmować pewnych trudów nie wiedząc, do czego one go prowadzą. - Czasami może być tak, że człowiek opada z sił i nie widzi sensu w podejmowaniu dalszego trudu.