Pierwsza mobilność projektu „Młodzi ratują planetę”

27 kwietnia 2024 nasi nauczyciele rozpoczęli pierwszą  mobilność projektu „Młodzi ratują planetę” realizowanego w ramach programu Erasmus+. W trakcie mobilności uczestnicy będą podnosić swoje  kompetencje w zakresie metod i narzędzi pracy dydaktycznej i terapeutycznej. Instytucją przyjmującą jest portugalskie liceum Escola Secundaria Jaime Moniz, które znajduje się w Funchal – stolicy Madery. Historia szkoły sięga XIX wieku, zachwyca jej  wnętrze w którym znajduje się wiele śladów przeszłości w postaci zabytkowego wyposażenia i wielu ciekawych eksponatów. Szkoła posiada muzeum w którym min. można zobaczyć pomoce dydaktyczne wykorzystywane dawniej do nauki różnych przedmiotów szkolnych min. geografii, fizyki, biologii, chemii, literatury.  Wizytę rozpoczęto spotkaniem z zespołem nauczycieli i dyrekcją szkoły, podczas którego został przedstawiony plan zajęć na czas mobilności. Dyrektor omówił najważniejsze wydarzenia z historii szkoły i Madery. Nauczyciele zwiedzili budynek szkoły oraz szkolny ogród botaniczny. W następnych dniach realizowane będą kolejne działania mobilności.