Festiwal Mozaiki

22 czerwca 2022 roku uczniowie klasy II a – o profilu architektonicznym z ALO w Rybniku mieli szansę uczestniczyć w Festiwalu Mozaiki -  Pierwszym Gliwickim Festiwalu Architektury, Sztuki i Rzemiosła.

Organizowanym w ramach projektu badawczego Sztuka i Design w Przestrzeni Publicznej – Art & Design in Public Space. Plac przed budynkiem Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach  zapełnił się stoiskami z dziełami sztuki użytkowej. Można było również wziąć udział w różnorodnych warsztatach.

Cele Festiwalu:  popularyzacja dorobku naukowo-dydaktyczno-twórczego Wydziału Architektury PŚ, promocja kultury Górnego Śląska, architektury, sztuki i rzemiosła, integracja sztuk i środowisk twórczych i prezentacja prac studenckich kierunku Architektura Wnętrz. Mogliśmy również zwiedzić Wydział Architektury.

Serdecznie dziękujemy panu dr Krzysztofowi Groniowi za ciekawe zajęcia plastyczne i zaproszenie na Festiwal. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli również się spotkać.