Previous Next

Nasze liceum, podobnie jak 22tysiące szkół, także wzięło udział w akcji „Rekord dla niepodległej” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji, odśpiewując hymn narodowy o 11.11.

Propagujemy patriotyczne zachowania!

Previous Next

7 listopada w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym odbyła się sesja upamiętniająca 100-lecie odzyskania niepodległości. Uczniowie przygotowali film przedstawiający wydarzenia, w wyniku których ponownie na mapie pojawia się Rzeczpospolita. Dodatkowo zapoznali nas z biografiami uczonych związanych z naukami ścisłymi: Karola Wróblewskiego, Stefana Banacha, Ignacego Łukasiewicza.
W formie zabawy uczniowie układali ranking najważniejszych wydarzeń w 1000-letniej historii Polski. Mimo różnic zdań i sporów potrafili dojść do kompromisu,co pozwoliło na wykonanie zadania. Na koniec wszyscy obecni odśpiewali hymn państwowy. Sesja pozwoliła na refleksję oraz wzmocniła poczucie dumy z historii naszego kraju.
Previous Next

Nasze liceum odwiedziło Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rybniku. Na lekcji bibliotecznej dowiedzieliśmy się jak założyć konto i korzystać z zasobów księgozbioru. Dziękujemy paniom bibliotekarzom za miłe spotkanie!