Previous Next

Czy wiesz, że:
1. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej trójce najczęściej używanych języków na świecie.
2. Hiszpański jest językiem urzędowym w 23 krajach świata.
3. Pełne imię i nazwisko słynnego malarza Pabla Picassa brzmi: Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso.
4. Z Hiszpanii pochodzą kultowe lizaki chupa chups (nazwa pochodzi od hiszpańskiego czasownika chupar, który oznacza ssać). Istnieją już od ponad 56 lat.

Jeżeli chcesz zaprzyjaźnić się z językiem hiszpańskim, to Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej w Rybniku zaprasza 28 maja (godz. 15.30) na KORKI WE WTORKI.
Zapisy: tel. 32 429 57 39 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Previous Next

W zorganizowanym w dniu15 maja Dniu Sportu Politechniki Śląskiej 2019​ oprócz studentek i studentów Politechniki Śląskiej mogli wziąć udział również uczniowie rybnickiego ALO.

Mimo niesprzyjającej pogody mogliśmy brać udział w różnych, przygotowanych przez organizatorów, konkurencjach. Na czele listy rankingowej znalazły się: rzut dyskiem do celu, zapasy sumo z ciekawymi, dmuchanymi strojami, mini golf i łucznictwo.

Udział w kilku konkurencjach, przełożył się na zdobyte „trofea”, w postaci atrakcyjnych koszulek z logo Politechniki i grafiką gliwickiej Areny. Dziękujemy panu mgr Krzysztofowi Fojcikowi za zaproszenie do udziału w tej imprezie i opiekę. Mamy nadzieję, że za rok, deszcz nie będzie stanowił żadnej konkurencji dla kolejnego Dnia Sportu.

Previous Next

21 maja o godzinie 15.30 odbędą się kolejne KORKI WE WTORKI. Tym razem zapraszamy na język angielski.

Zapisy telefoniczne - 32 429 57 39 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

13 maja rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Kandydaci mogą zakładać konta w systemie rekrutacji elektronicznej dla województwa śląskiego - https://slaskie.edu.com.pl

Zainteresowani nauką w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Śląskiej w Rybniku składają wydrukowany z systemu i podpisany przez rodziców lub opiekunów prawnych wniosek w sekretariacie szkoły w dniach roboczych w godzinach od 9.00 do 15.00. Ostateczny termin składania wniosków: 25 czerwca 2019r.

Kandydaci i ich rodzice, którzy chcieliby poznać szkołę i porozmawiać z dyrektorem mają do tego okazję w trakcie cyklicznych zajęć KORKI WE WTORKI (14, 21 i 28 maja oraz 4 i 11 czerwca) w godzinach 15.30-17.00.