Previous Next

Uczniowie i nauczyciele Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej zapraszają na DZIEŃ OTWARTY 13 kwietnia 2019r. w godzinach 9.00 - 14.00.

Kandydaci do naszego liceum będą mogli porozmawiać z uczniami i nauczycielami, dowiedzieć się o warunkach rekrutacji, zwiedzić szkołę, uczestniczyć w krótkich pokazach w pracowniach: chemicznej, fizycznej, biologicznej, geograficznej, programistycznej i rysunku architektonicznego.

Previous Next

2 kwietnia w ramach cyklu KORKI WE WTORKI odbyły się zajęcia z fizyki. Tematem były fale i zjawiska falowe. Uczestnicy zapoznali się z mechanizmami powstawania i rozchodzenia fal, zastosowaniami zjawisk falowych w technice, przemyśle i medycynie, a także mieli możliwość przeprowadzenia doświadczeń związanych z rozchodzeniem się fal poprzecznych.

Kolejne zajęcia, tym razem z matematyki, odbędą się 7 maja o godzinie 15.30. Zapisy tel. 32 429 57 39 lub mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Previous Next

Od najbliższego wtorku - 26 marca - w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Śląskiej rusza cykl zajęć KORKI WE WTORKI.

Cykl przeznaczony jest dla uczniów klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkół podstawowych. Zajęcia te mają na celu popularyzację przedmiotów, z którymi zetkniecie się w Akademickim LO.

Pierwsze zajęcia z języka polskiego rozpoczną się o godzinie 17.00. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 32 429 57 39.

Kolejne zajęcia odbędą się w dniach: 2 kwietnia - fizyka, 7 maja - matematyka, 14 maja - chemia, 21 maja - język angielski, 28 maja - język hiszpański, 4 czerwca - biologia, 11 czerwca - język francuski. Początek zajęć - godzina 15.30.