Previous Next

W dniach 9 i 10 stycznia br.  uczniowie ALO odwiedzili wirtualnie  Kanadę i Quebec, przypomnieli sobie najważniejsze informacje  i poznali ciekawostki dotyczące Kanady. Posłuchali też quebeckich baśni i zobaczyli animację chasse-galerie. Bardzo dziękujemy pani dr Ewie Figas z Katedry Lingwistyki Stosowanej na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej za wizytę w naszej szkole i ciekawe prelekcje, mając nadzieję  na ciąg dalszy przygód z frankofońską Kanadą.

Previous Next

Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Jowita Kotwica, Aleksandra Kubina, Ewa Olszowska, Weronika Rybarz, Konrad Kovács, Jan Ostroch oraz Piotr Patyk wzięli udział w organizowanym przez Katedrę Geologii Stosowanej Politechniki Śląskiej konkursie Wakacyjna GeoFotka. Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia obiektu geologicznego oraz opisu do tego zdjęcia.
11 stycznia 2023 w siedzibie ALO miała miejsce uroczystość wręczenia nagród.
Jowita Kotwica zdobyła I miejsce za opis do zdjęcia, Aleksandra Kubina zdobyła II miejsce za opis do zdjęcia oraz III miejsce za wykonane zdjęcie.
Konrad Kovács zdobył III miejsce za wykonane zdjęcie. Pozostałe osoby otrzymały wyróżnienia za zdjęcia oraz opisy.
Po wręczeniu nagród uczniowie ALO przeprowadzili wykład poświęcony zjawisku luminescencji.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy pracownikom Katedry Geologii Stosowanej Politechniki Śląskiej za zorganizowanie ciekawego konkursu.

Previous Next

Kolejni uczniowie ALO rozpoczęli program mentorski "Rozwiń Skrzydła"!
Malwina Bujas, Magdalena Ferdyn-Grzelka, Paulina Pyszny i Piotr Rybarz w poniedziałek 9 stycznia 2023r z rąk JM Rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka odebrali akty powołania do programu.
Podstawą programu jest stworzenie relacji mentor-uczestnik, gdzie nauczyciel akademicki pełni rolę przewodnika i doradcy w rozwoju kompetencji młodego człowieka.

Uczestnikom programu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Previous Next

30 grudnia 2022r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w niezwykle wzruszającym wydarzeniu, zorganizowanym przez Fundację Rozwój Edukacja Aktywność REA Rybnik+. W ramach projektu "Łączymy pokolenia poprzez kreatywne i terapeutyczne spotkania - Co nam w duszy gra?", spotkało się ponad 30 osób niepełnosprawnych, cierpiących na utratę mowy po udarach. Spotkanie to uświetniła grupa uzdolnionych wolontariuszy z ALO.

Dobór repertuaru oraz znakomite umiejętności wokalne Heleny Olszewskiej, Aleksandry Kubina, Wiktorii Rupa, Zuzanny Langer a także przepiękna gra na skrzypcach w wykonaniu Mikołaja Szabonia oczarowały gości. Oprócz koncertu odbyło się również terapeutyczne muzykowanie i kolędowanie całej grupy międzypokoleniowej z wykorzystaniem instrumentów muzycznych. Dziękujemy za zaproszenie i cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.