Kolejne sukcesy uczniów Akademickiego LO w Rybniku: Karolina Sobik z klasy 2a zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacja Społecznej, natomiast Daniel Adamski z klasy 2b wystartuje w II etapie Olimpiady Języka Angielskiego.

Gratulacje!

Previous Next

9 grudnia 2019r. w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego Politechniki Śląskiej w Rybniku miała miejsce konferencja naukowa "Pokonać smog", której organizatorami byli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Rybniku, Centrum Ochrony Klimatu i Środowiska, Katedra Ochrony Powietrza Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki  Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej w Rybniku. Adresatami byli uczniowie rybnickich szkół średnich i ósmych klas szkół podstawowych.

W pierwszej części wysłuchaliśmy następujących referatów:

  • Zanieczyszczenia powietrza – niska emisja dr hab. inż. Elwira Zajusz-Zubek, prof. PŚ,
  • Pokonać smog – wyzwania i rozwiązania dla Polski - dr Zygmunt Łukaszczyk,
  • Wpływ zanieczyszczeń na zdrowie - dr Katarzyna Musioł,
  • Technologie kontra smog - dr Marek Rojczyk.

W drugiej części konferencji odbyły się zajęcia warsztatowe z pracownikami i studentami Politechniki Śląskiej w obszarze: mobilnego laboratorium pomiarów imisji zanieczyszczeń powietrza, wymiany doświadczeń studentów z uczniami szkół w zakresie prowadzonych badań dotyczących problematyki ochrony powietrza oraz nowoczesnych technologii w walce ze smogiem.

Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem odbiorców.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w tym wydarzeniu!

Previous Next

Uczniowie klasy 2b: Miłosz Krajczok, Łukasz Piórecki, Łukasz Pyszny i Grażyna Wyrtki zakwalifikowali się do półfinału konkursu programistycznego PIX2019 PROGRAMMING CHALLENGE w kategorii MASTER. Gratulujemy!

Półfinał odbędzie się 5 grudnia 2019, trzymamy kciuki!

Previous Next

Dziś rozpoczyna się kolejna edycja akcji "Czapka Świętego Mikołaja", organizowanej przez Młodzieżową Radę Miasta Rybnika.

Jest to akcja charytatywna, która niesie pomoc dzieciom oraz seniorom będącym w trudnej sytuacji materialnej. Podczas jej trwania (do 20 grudnia) zbieramy pieniądze (w gotówce) oraz zabawki, przybory szkolne, czy jedzenie z długą datą przydatności do spożycia.

Zachęcamy do udziału!