Previous Next

Dnia 13 września 2019 roku w ALO odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego II Kadencji.

W głosowaniu wzięło udział ponad 100 osób obecnych w szkole. Pięcioosobowa komisja wyborcza (Weronika Wróbel, Joanna Sobocińska, Sebastian Neuman, Nadia Tkaczyk oraz Karolina Strzelecka) przekazała po podliczeniu głosów wyniki:

Stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego objął Nikodem Augustyn - uczeń klasy 2B. Wiceprzewodniczącym został Jan Pałasz, również z klasy 2B, a sekretarzem - Mikołaj Tabaka z klasy 1a3.

Całemu samorządowi życzymy udanej kadencji i wierzymy w to, że dumnie będą reprezentowali szkołę oraz interesy uczniów w trakcie roku szkolnego 2019/20.

Previous Next

Na zaproszenie księdza Krzysztofa Nowrota gościliśmy dziś w Akademickim LO gości z Panamy, Jennifer i Ricardo. Zaczęliśmy zabawą i śpiewem, by przejść do rozmowy o folklorze panamskim, ale także o tym, jak różne są zachowania mieszkańców Ameryki Łacińskiej i Europejczyków w codziennych relacjach z innymi ludźmi. Jennifer, która jest tancerką, nie mogła oprzeć się chęci nauczenia nas kręcenia biodrami do rytmów merengue. Uczniowie ALO nie pozostali dłużni i zaprosili gości do wspólnego odtańczenia poloneza. 

Kolejny raz mostem łączącym różne kultury był język hiszpański.

 ¡Lo pasamos fenomenal!

Previous Next

W murach Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego gościł dziś Pan Profesor Wes Grebski z Pennsylvania State University.

Uczniowie ALO poznali "Przepis na sukces" oraz wysłuchali wykładu o odnawialnych źródłach energii oraz pracach dotyczących ich wykorzystania, realizowanych przez studentów i uczniów szkół średnich.

Wystąpienie profesora Grebskiego spotkało się z dużym zainteresowaniem odbiorców i było pierwszym krokiem do realizacji wspólnych projektów.