Previous Next

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rybniku rozpoczęło nowy rok szkolny 2019/2020. Uroczystego otwarcia dokonał JM Rektor prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk. Inauguracja odbyła się 2 września 2019 r.
 
Rektor Politechniki Śląskiej powitał uczniów w murach Uczelni, a także pogratulował pierwszoklasistom dokonania wyboru szkoły: Chciałbym przede wszystkim podziękować Wam, drodzy uczniowie, za to, że nam zaufaliście i wybraliście Akademickie Liceum Ogólnokształcące, a także za to, że zaufaliście naszej ofercie i powierzyliście nam swoje losy na najbliższe lata. Liczymy, że spędzicie w murach Politechnicznych Liceów piękne chwile. Mamy nadzieję, że wielu z Was w przyszłości stanie się członkami naszej akademickiej wspólnoty – powiedział prof. Arkadiusz Mężyk.
 
W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz Politechniki Śląskiej, dyrektorzy i nauczyciele, a także członkowie społeczności akademickiej.
Wykład Inauguracyjny "Sukces zaczyna się w głowie" wygłosił dr Zygmunt Łukaszczyk.
 
Była to już druga inauguracja roku szkolnego w Akademickich Liceach Ogólnokształcących Politechniki Śląskiej. Pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę 4 września 2018 roku. Szkoły Politechniki cieszą się rosnącą popularnością. Do Liceów jest przyjmowana młodzież z najlepszych wynikami, a także z wybitymi osiągnięciami w konkursach przedmiotowych.
 
Celem Akademickich Liceów Ogólnokształcących Politechniki Śląskiej jest umożliwienie uczniom dokonania świadomego wyboru dalszego kierunku edukacji poprzez zapewnienie nauki na akademickim poziomie. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie do kontynuacji kształcenia w szkole wyższej, w szczególności na kierunkach ścisłych i technicznych.

Dyrektor i grono pedagogiczne Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w Rybniku mają zaszczyt zaprosić na uroczystość inauguracji roku szkolnego 2019/2020 w dniu 2 września 2019r.

Plan uroczystości:

 • godz. 10.00 – msza św. w kościele akademickim – Rybnik, ul. Gliwicka.
  Po mszy św. zbiórka z wychowawcami i przejście do budynku Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej (Rybnik, Kościuszki 54).
  Osoby nieuczestniczące w mszy św. przychodzą bezpośrednio do CKI.
 • godz. 11.30
  – klasy pierwsze: test z języka angielskiego (CKI Rybnik, Kościuszki 54, sale 114 i 115). Po zakończeniu testu spotkanie organizacyjne z wychowawcami.
  – klasy drugie: spotkanie organizacyjne z wychowawcami (CKI Rybnik, Kościuszki 54).
 • godz. 13.00 – Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 (CKI, aula)

25 lipca zostały opublikowane listy osób przyjętych do klas pierwszych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej.

Wszystkim naszym nowym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy udanych wakacji.

Do zobaczenia 2 września!

Previous Next

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej dysponuje jednym wolnym miejscem na rok szkolny 2019/2020 w klasie drugiej o profilu architektonicznym.

Jeśli myślisz o studiach na Wydziale Architektury lub Wydziale Budownictwa i interesujesz się przedmiotami ścisłymi to nasze Liceum zapewni Ci optymalne warunki do nauki.

Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym to matematyka, fizyka i historia sztuki. Dodatkowo w ramach profilu prowadzone są zajęcia z rysunku architektonicznego oraz język angielski specjalistyczny. 

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny - 32 429 57 39 lub za pomocą poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.