Previous Next

Nasze liceum odwiedziło Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rybniku. Na lekcji bibliotecznej dowiedzieliśmy się jak założyć konto i korzystać z zasobów księgozbioru. Dziękujemy paniom bibliotekarzom za miłe spotkanie! 

Dnia 11 października 2018 roku w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym odbyły się wybory do pierwszego samorządu, którego kadencja będzie trwała rok.

W głosowaniu wzięło udział 45 osób obecnych w szkole. Pięcioosobowa komisja wyborcza (Wiktoria Siembida, Nikodem Augustyn, Julia Klimanek, Martyna Mach, Julia Kuc) przekazała po podliczeniu głosów zaskakujące nowiny...

W szkole musiała zostać przeprowadzona druga tura wyborów na stanowisko przewodniczącego szkoły, gdyż wynik w wyborach między dwoma kandydatami okazał się być remisowy. Po sprawdzeniu głosów, wszystko było już
pewne – pierwszym przewodniczącym został Jan Pałasz z klasy politechnicznej (IB).
Stanowiska wiceprzewodniczących szkoły objęli Gabriela Urbańczyk oraz Miłosz Krajczok, a sekretarzem szkoły został Adrian Gołofit.

Całemu samorządowi życzymy udanej kadencji i wierzymy w to, że dumnie będą reprezentowali szkołę oraz interesy uczniów w trakcie roku szkolnego 2018/19.

Previous Next

5 października 2018r. odbyła się wycieczka integracyjna klas pierwszych i grona nauczycieli. Wspólnie zdobyliśmy szczyt Błatniej w promieniach jesiennego słońca.

Na szczycie mogliśmy podziwiać panoramę Beskidu Śląskiego, upiec kiełbaski, ogrzać się w cieple ogniska i spędzić wspólnie czas.

Klasa Ib zachęciła wszystkich do zespołowej gry, w czasie której młodzież poznała się głębiej. Było wspaniale!