Previous Next

"W sieci czasu"- wspaniały spektakl w wykonaniu młodych aktorów z Akademickiego LO miał dzisiaj swoją premierę na Ligockiej Harcówce. Po wielu miesiącach przygotowań i prób z panią Katarzyną Kunat oraz Wojciechem Chowańcem nasi artyści pokazali co potrafią!!!
O czym opowiada ta sztuka nie powiemy, bo to po prostu TRZEBA zobaczyć!!!

Previous Next

Osoby interesujące się biologią zapraszamy na KORKI WE WTORKI, które odbędą się 4 czerwca o godzinie 15.30 w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Śląskiej w Rybniku. Zajęcia będą miały charakter praktyczny.

Zapisy: tel. 32 429 57 39 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Previous Next

Czy wiesz, że:
1. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej trójce najczęściej używanych języków na świecie.
2. Hiszpański jest językiem urzędowym w 23 krajach świata.
3. Pełne imię i nazwisko słynnego malarza Pabla Picassa brzmi: Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso.
4. Z Hiszpanii pochodzą kultowe lizaki chupa chups (nazwa pochodzi od hiszpańskiego czasownika chupar, który oznacza ssać). Istnieją już od ponad 56 lat.

Jeżeli chcesz zaprzyjaźnić się z językiem hiszpańskim, to Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej w Rybniku zaprasza 28 maja (godz. 15.30) na KORKI WE WTORKI.
Zapisy: tel. 32 429 57 39 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Previous Next

W zorganizowanym w dniu15 maja Dniu Sportu Politechniki Śląskiej 2019​ oprócz studentek i studentów Politechniki Śląskiej mogli wziąć udział również uczniowie rybnickiego ALO.

Mimo niesprzyjającej pogody mogliśmy brać udział w różnych, przygotowanych przez organizatorów, konkurencjach. Na czele listy rankingowej znalazły się: rzut dyskiem do celu, zapasy sumo z ciekawymi, dmuchanymi strojami, mini golf i łucznictwo.

Udział w kilku konkurencjach, przełożył się na zdobyte „trofea”, w postaci atrakcyjnych koszulek z logo Politechniki i grafiką gliwickiej Areny. Dziękujemy panu mgr Krzysztofowi Fojcikowi za zaproszenie do udziału w tej imprezie i opiekę. Mamy nadzieję, że za rok, deszcz nie będzie stanowił żadnej konkurencji dla kolejnego Dnia Sportu.