Previous Next

Na zaproszenie księdza Krzysztofa Nowrota gościliśmy dziś w Akademickim LO gości z Panamy, Jennifer i Ricardo. Zaczęliśmy zabawą i śpiewem, by przejść do rozmowy o folklorze panamskim, ale także o tym, jak różne są zachowania mieszkańców Ameryki Łacińskiej i Europejczyków w codziennych relacjach z innymi ludźmi. Jennifer, która jest tancerką, nie mogła oprzeć się chęci nauczenia nas kręcenia biodrami do rytmów merengue. Uczniowie ALO nie pozostali dłużni i zaprosili gości do wspólnego odtańczenia poloneza. 

Kolejny raz mostem łączącym różne kultury był język hiszpański.

 ¡Lo pasamos fenomenal!

Previous Next

W murach Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego gościł dziś Pan Profesor Wes Grebski z Pennsylvania State University.

Uczniowie ALO poznali "Przepis na sukces" oraz wysłuchali wykładu o odnawialnych źródłach energii oraz pracach dotyczących ich wykorzystania, realizowanych przez studentów i uczniów szkół średnich.

Wystąpienie profesora Grebskiego spotkało się z dużym zainteresowaniem odbiorców i było pierwszym krokiem do realizacji wspólnych projektów.

Previous Next

Nowy rok szkolny zaczynamy z językiem hiszpańskim na ustach!

W ramach projektu El español como puente drugie klasy Akademickiego LO zaczynają współpracę z koleżankami i kolegami z partnerskiej szkoły esSanBenito z Teneryfy, jak również innymi szkołami rozmieszczonymi na 5 kontynentach. Mostem łączącym młodzież będzie język hiszpański, który pozwoli nam zaprzyjaźnić się i wymienić doświadczenia kulturowe. Cieszymy się na myśl o nowej językowej przygodzie!

https://elecomopuente.ecie.es/

https://www.facebook.com/EleComoPuente/

Previous Next

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rybniku rozpoczęło nowy rok szkolny 2019/2020. Uroczystego otwarcia dokonał JM Rektor prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk. Inauguracja odbyła się 2 września 2019 r.
 
Rektor Politechniki Śląskiej powitał uczniów w murach Uczelni, a także pogratulował pierwszoklasistom dokonania wyboru szkoły: Chciałbym przede wszystkim podziękować Wam, drodzy uczniowie, za to, że nam zaufaliście i wybraliście Akademickie Liceum Ogólnokształcące, a także za to, że zaufaliście naszej ofercie i powierzyliście nam swoje losy na najbliższe lata. Liczymy, że spędzicie w murach Politechnicznych Liceów piękne chwile. Mamy nadzieję, że wielu z Was w przyszłości stanie się członkami naszej akademickiej wspólnoty – powiedział prof. Arkadiusz Mężyk.
 
W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz Politechniki Śląskiej, dyrektorzy i nauczyciele, a także członkowie społeczności akademickiej.
Wykład Inauguracyjny "Sukces zaczyna się w głowie" wygłosił dr Zygmunt Łukaszczyk.
 
Była to już druga inauguracja roku szkolnego w Akademickich Liceach Ogólnokształcących Politechniki Śląskiej. Pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę 4 września 2018 roku. Szkoły Politechniki cieszą się rosnącą popularnością. Do Liceów jest przyjmowana młodzież z najlepszych wynikami, a także z wybitymi osiągnięciami w konkursach przedmiotowych.
 
Celem Akademickich Liceów Ogólnokształcących Politechniki Śląskiej jest umożliwienie uczniom dokonania świadomego wyboru dalszego kierunku edukacji poprzez zapewnienie nauki na akademickim poziomie. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie do kontynuacji kształcenia w szkole wyższej, w szczególności na kierunkach ścisłych i technicznych.