Previous Next

Z radością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów w konkursach językowych. Wiktoria Odyjas, Daniel Adamski i Hanna Kajzerek uzyskali bardzo dobre wyniki w ogólnopolskim konkursie English High Flier zajmując odpowiednio 3, 10 i 12 miejsce w województwie.

Serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności i życzymy kolejnych sukcesów!

Previous Next

W sobotę 8.02.2020 odbyła się druga część warsztatów przygotowujących nas na wymianę do Francji.

Wiemy, że Francuzi wcale nie są żabojadami, oraz, że Polacy znani są we Francji ze swej mocnej głowy i pustych kieszeni. Stołowaliśmy się w restauracji Ratatouille i braliśmy udział w konkursie Jaka To Melodia (podobno to wcale nie żule w taxi tylko Joe le taxi).

Okazało się również, że każdy z nas ma rysunkowy talent, który mogliśmy odkryć dzięki Idze i jej kreskówkowemu zadaniu. Wyjazd już w zasięgu ręki. On se voit à Grenoble!

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Hanna Sobocik została laureatką konkursu architektonicznego pt: "Człowiek-Architektura-Środowisko".

Spośród 85 nadesłanych prac, została wybrana do czołowej 10. Należy wspomnieć, że 8 prac z finałowej dziesiątki było wykonanych przez studentów.

Dnia 5.02.2020r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów.

Previous Next

Przed nami finałowy etap konkursu "O złoty indeks Politechniki Śląskiej". W zmaganiach konkursowych wezmą udział uczniowie klasy 2b Akademickiego LO w Rybniku: Michał Krzyżok (chemia), Paweł Przybyła i Łukasz Pyszny (matematyka).

Nasi uczniowie mają szansę na otrzymanie indeksu na wymarzony kierunek studiów bez postępowania rekrutacyjnego.

Życzymy powodzenia!