Previous Next

19 listopada 2018r. Akademickie Liceum Ogólnokształcące uczestniczyło w pikniku integracyjnym „Politechnika Śląska dla Niepodległej”, który odbył się w hali Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Społeczność akademicka niezwykle aktywnie włączyła się w narodowe świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na uczestników już od samego południa czekało mnóstwo atrakcji, m.in. przegląd filmów krótkometrażowych „Moje miejsce w Niepodległej”, a także turniej sportowy o Puchar 100-lecia. Pracownicy, studenci, a także zaproszeni goście rywalizowali w czterech widowiskowych konkurencjach: disc golfie, strzelaniu z łuku, rzucaniu lotkami i minigolfie.

Piknikowi towarzyszyła sprzedaż cegiełek, z których dochód zostanie w całości przeznaczony na pomoc w leczeniu Ani Starosolskiej, córki naszego pracownika. Studenci i pracownicy Politechniki Śląskiej wykupili wszystkie przygotowane cegiełki i hojnie wspierali leczenie Ani.

Społeczność akademicka miała także okazję podziwiać pojazdy i sprzęt wojskowy Jednostki Wojskowej AGAT. Podczas pikniku wystąpili również: Akademicki Chór Politechniki Śląskiej oraz zespół „Dąbrowiacy”. Uczestnicy mogli także zrobić sobie zdjęcie w fotobudce przygotowanej przez Biuro Karier Studenckich oraz skonsultować swoje pomysły biznesowe oraz CV na stoisku BKS-u.

Piknik zwieńczył konkurs z wiedzy ogólnej, a także zdjęcie wszystkich uczestników wykonane dronem przez studentów koła naukowego High Flyers.

Previous Next

Nasze liceum, podobnie jak 22tysiące szkół, także wzięło udział w akcji „Rekord dla niepodległej” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji, odśpiewując hymn narodowy o 11.11.

Propagujemy patriotyczne zachowania!

Previous Next

7 listopada w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym odbyła się sesja upamiętniająca 100-lecie odzyskania niepodległości. Uczniowie przygotowali film przedstawiający wydarzenia, w wyniku których ponownie na mapie pojawia się Rzeczpospolita. Dodatkowo zapoznali nas z biografiami uczonych związanych z naukami ścisłymi: Karola Wróblewskiego, Stefana Banacha, Ignacego Łukasiewicza.
W formie zabawy uczniowie układali ranking najważniejszych wydarzeń w 1000-letniej historii Polski. Mimo różnic zdań i sporów potrafili dojść do kompromisu,co pozwoliło na wykonanie zadania. Na koniec wszyscy obecni odśpiewali hymn państwowy. Sesja pozwoliła na refleksję oraz wzmocniła poczucie dumy z historii naszego kraju.
Previous Next

Nasze liceum odwiedziło Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rybniku. Na lekcji bibliotecznej dowiedzieliśmy się jak założyć konto i korzystać z zasobów księgozbioru. Dziękujemy paniom bibliotekarzom za miłe spotkanie!