18 listopada 2022 rozpoczyna się konkurs „O złoty indeks Politechniki Śląskiej” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zawody rozgrywane są w następujących zakresach: chemia, fizyka, informatyka i matematyka.

Regulamin, harmonogram, zasady rejestracji oraz zadania I etapu opublikowane są na stronie www.zlotyindeks.polsl.pl

Zachęcamy do udziału!!!

Previous Next

Klasa 2b wzięła udział w warsztatach online prowadzonych przez Centrum ElektroEkologii: "Jak rzadkie są metale ziem rzadkich?". W czasie interesującego spotkania dowiedzieliśmy się jakie metale należą do grupy metali rzadkich, jakie jest ich zastosowanie i jakie znaczenie w ich kontekście ma elektroekologia? Biorąc udział w interaktywnym quizie uświadomiliśmy sobie dlaczego warto przekazywać elektrośmieci do recyklingu, jak postępować ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym, a także jakie są konsekwencje i niebezpieczeństwa czyhające na amatorów wydobywania cennych kruszców z elektroniki. Dziękujemy Centrum ElektroEkologii za ciekawe spotkanie zachęcające nas do wypracowania prawidłowych ekonawyków.

Previous Next

W czwartek 10 listopada uczniowie klas drugich uczestniczyli w spotkaniu międzykulturowym w ramach realizowanego przez nas projektu MARS - program Erasmus+. Tym razem uczniów na wycieczkę po Chorwacji zabrał Pan Damian Marcol, właściciel restauracji z pochodzenia Chorwat. W trakcie spotkania opowiedział uczniom o życiu w tym pięknym i słonecznym kraju, w ciekawy sposób przedstawił niektóre tradycje i zasady życia.
Przy pomocy fotografii opowiedział i pokazał najciekawsze kulturowo i architektonicznie miejsca w Chorwacji. Poza tym uczniowie zostali poczęstowani narodowym napojem typu Cedevita oraz risotto. Serdecznie dziękujemy za gościnę i poświęcony nam czas.

Previous Next

Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Jowita Kotwica, Aleksandra Kubina, Ewa Olszowska, Weronika Rybarz, Konrad Kovács, Jan Ostroch oraz Piotr Patyk wzięli udział w organizowanym przez Katedrę Geologii Stosowanej Politechniki Śląskiej konkursie Wakacyjna GeoFotka. Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia obiektu geologicznego oraz opisu do tego zdjęcia.

Jak poinformowali organizatorzy w bieżącej edycji wzięło udział ponad stu uczestników z całej Polski, nadesłano ponad 150 prac. Prace prezentowały bardzo wysoki poziom, dlatego miło nam poinformować, że nasi uczniowie znaleźli się w gronie wyróżnionych i laureatów.

  • Jowita Kotwica zdobyła I miejsce za opis do zdjęcia.
  • Aleksandra Kubina zdobyła II miejsce za opis do zdjęcia oraz III miejsce za wykonane zdjęcie.
  • Konrad Kovács zdobył III miejsce za wykonane zdjęcie.

Pozostałe osoby otrzymały wyróżnienia za zdjęcia oraz opisy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Na stronie FB Katedry Geologii Stosowanej można obejrzeć wszystkie prace konkursowe.  https://www.facebook.com/KatedraGeologiiStosowanej