Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych - do 10 lipca kandydaci dostarczają wnioski i świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Przypominamy, że komisja rekrutacyjna w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Śląskiej w Rybniku pracuje w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 10.00 do 15.00, natomiast we wtorki i w czwartki od 11.00 do 16.00.

Previous Next

Dziś zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020!

Mimo utrudnień, możemy uznać go za udany. Świadczą o tym wysokie oceny, imponująca liczba świadectw z wyróżnieniem, dyplomów z wielu konkursów, i również to, że udało się nam zintegrować. Dowodem tego może być polska wersja hiszpańskiej piosenki Resistire, w której chcieliśmy opowiedzieć, jak znosimy zamknięcie w domu. W warunkach domowych każdy z uczniów nagrał swoją część. Początkowo pomysł wydawała się mało realny, ale po prawie dwóch miesiącach pracy udało się! Dzięki temu, mimo zamknięcia uczniowie z różnych klas pracowali razem, wspierając się nawzajem i wyrażając swoją tęsknotę za szkolnym życiem!

W warunkach pracy zdalnej powstały również dwa numery szkolnej gazety Halo ALO!

I nie zapominajmy, że w naszym gronie mamy już trzech studentów! Karolina, Michał i Paweł wywalczyli w olimpiadach i konkursach indeksy wyższych uczelni - muszą tylko zdać maturę, aby rozpocząć naukę na wymarzonych kierunkach.

Część z nas odwiedziła dziś szkołę, aby indywidualnie odebrać świadectwa i spotkać się z wychowawcami. Nie obyło się bez niespodzianek!

Previous Next

Klasy pierwsze Akademickiego LO pokazały moc w XXXI Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Matematyka bez granic" Senior!

Klasa 1a3 zajęła I miejsce w regionie Zachodnio-Śląskim i czwarte miejsce w Polsce!

Klasa 1a4 zajęła II miejsce w regionie Zachodnio-Śląskim.

Opiekunami naukowymi klas są dr Lech Bartłomiejczyk i mgr Teresa Gomola.

Gratulujemy sukcesu!