Previous Next

Czy wiecie, co kryje się pod akronimem OWoFiKS?

Tak, to oczywiście Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej!

Z przyjemnością informujemy, że Karolina Sobik z 2a Akademickiego LO w Rybniku otrzymała tytuł Finalisty IV edycji Olimpiady.

Gratulujemy sukcesu Karolinie i dziękujemy Pani Jolancie Mańce, opiekunowi naukowemu finalistki.

Previous Next

1 czerwca 2020r. zostały ogłoszone wyniki VII edycji Konkursu w ramach Programu Kształtowanie Przestrzeni Izby Architektów RP "Eko pomysł, eko przestrzeń, eko ja".

Na liście laureatów Konkursu znajdziemy nazwiska uczennic ALO z klasy 2A o profilu architektonicznym:

III miejsce: "Rybnik w przyszłości"- praca zbiorowa. Autorzy: Patrycja Burda, Edyta Tebinka, Bogna Zając;
Wyróżnienie: "Ekourbanizacja". Autorzy: Hanna Sobocik, Julia Pruszowska, Joanna Sobocińska

Kształtowanie Przestrzeni to ogólnopolski program edukacyjny dotyczący promowania wiedzy dotyczącej kształtowania przestrzeni, jako naszego dobra wspólnego. Organizatorem Programu jest FPA SARP oraz Izba Architektów RP.

Gratulujemy!

Previous Next

Drodzy Kandydaci!

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało długo uczekiwany przez Was harmonogram rekrutacji do szkół ponadpostawowych. Na jego podstawie zostały zaktualizowane zasady przyjęć do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w Rybniku. Są one dostępne na stronie http://alorybnik.polsl.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=177:zasady-rekrutacji-do-akademickiego-liceum-politechniki-slaskiej&catid=24&Itemid=363

Zachęcamy do zapoznania się z nimi i zapraszamy do udziału w rekrutacji!

Previous Next

Już od jutra na Instagramie @alorybnik odbędzie się Q&A dotyczące naszej szkoły!
Odpowiemy na wszystkie nurtujące Was pytania, dotyczące tego jak się uczymy, co robimy na przerwach, jak wygląda nasza współpraca z Politechniką Śląską, ile ciast już zjedliśmy, wszystko, wszystko, wszystko co tylko chcecie wiedzieć!!!
Pamiętajcie, że nie ma głupich pytań! Możecie je zadawać cały czwartek i piątek, a my postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe!

https://www.instagram.com/alorybnik/