Wykład z makroekonomii

W dniu 26 lutego 2019 roku uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w Rybniku wzięli udział w ciekawym wykładzie z dziedziny ekonomii, który wygłosił prof. dr hab. inż. Joachim Foltys, a który został zorganizowany przez Wydział Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego na rybnickim Kampusie.

W drugiej części spotkania Dziekan Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji dr inż. Tomasz Zieliński oraz Pani Dziekan dr Grażyna Rzeszotarska wygłosili wykład pod tytułem „Ekonomia w liczbach” poświęcony PKB, stopom procentowym, inflacji i innym ciekawym, przydatnym w codzienności ekonomicznej, pojęciom.

Wykład zakończył się sprawdzianem zdobytej wiedzy z wykorzystaniem aplikacji Menti.com, w którym aż dwóch naszych uczniów zdobyło nagrody ufundowane przez Uniwersytet Ekonomiczny.

Za zaproszenie organizatorom przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy!