Śląska Gala Rankingu Perspektyw 2019

6 lutego 2019r. uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w Śląskiej Gali Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019, która miała miejsce w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej.

Podczas gali wyróżniono 15 najlepszych liceów i 15 najlepszych techników z województwa śląskiego. Wśród techników zwyciężyło Technikum nr 1 w ZS Techniczno-Informatycznych w Gliwicach, natomiast V Liceum Ogólnokształcące z Bielska-Białej okazało się bezkonkurencyjne w rankingu śląskich liceów. W gronie nagrodzonych szkół znalazły się również m.in. placówki z Jastrzębia Zdroju, Katowic, Rybnika, Tychów, Sosnowca, Cieszyna czy Częstochowy. Wśród zaproszonych gości byli parlamentarzyści, samorządowcy, dyrektorzy oraz uczniowie nagrodzonych szkół.

– Chcę zwrócić uwagę, że wśród 50 najlepszych techników w Polsce, aż 11 było ze Śląska. To ewenement. Świadczy to dobitnie o świetnej współpracy pomiędzy przemysłem a edukacją i etosie pracy na Śląsku – powiedziała Magda Rulska, dyrektor marketingu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”.

Galę  wręczenia nagród Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” technikom i liceom uświetnił przygotowany przez firmę Fenix Art widowiskowy pokaz laserowy oraz koncert wschodzącej gwiazdy muzyki elektronicznej, studentki Politechniki Śląskiej – Erith.

Partnerami Gali Śląskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 byli Asseco Data Systems oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.