Zajęcia w Centrum Naukowo - Dydaktycznym Politechniki Śląskiej

30 listopada 2018r. uczniowie Akademickiego Liceum uczestniczyli w zajęciach w Instytucie Fizyki w Centrum Naukowo-Dydaktycznym Politechniki Śląskiej. Program obejmował zwiedzanie pracowni datowania luminescencyjnego, zajęcia laboratoryjne w pracowniach studenckich gdzie każdy z nas miał możliwość wykonania ciekawych doświadczeń związanych z dźwiękiem, optyką, mechaniką i magnetyzmem. Zwiedziliśmy także wystawę "Autostrada dźwięku", dzięki której można odbyć wyprawę do magicznego świata akustyki. Zwiedzający mogli obejrzeć i dotknąć tego, o czym dotąd jedynie czytali w podręcznikach do fizyki. Dzięki widowiskowym eksperymentom na własne oczy, a przede wszystkim uszy, można przekonać się, jak niezwykłym zjawiskiem jest dźwięk.