Politechnika Śląska dla Niepodległej

19 listopada 2018r. Akademickie Liceum Ogólnokształcące uczestniczyło w pikniku integracyjnym „Politechnika Śląska dla Niepodległej”, który odbył się w hali Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Społeczność akademicka niezwykle aktywnie włączyła się w narodowe świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na uczestników już od samego południa czekało mnóstwo atrakcji, m.in. przegląd filmów krótkometrażowych „Moje miejsce w Niepodległej”, a także turniej sportowy o Puchar 100-lecia. Pracownicy, studenci, a także zaproszeni goście rywalizowali w czterech widowiskowych konkurencjach: disc golfie, strzelaniu z łuku, rzucaniu lotkami i minigolfie.

Piknikowi towarzyszyła sprzedaż cegiełek, z których dochód zostanie w całości przeznaczony na pomoc w leczeniu Ani Starosolskiej, córki naszego pracownika. Studenci i pracownicy Politechniki Śląskiej wykupili wszystkie przygotowane cegiełki i hojnie wspierali leczenie Ani.

Społeczność akademicka miała także okazję podziwiać pojazdy i sprzęt wojskowy Jednostki Wojskowej AGAT. Podczas pikniku wystąpili również: Akademicki Chór Politechniki Śląskiej oraz zespół „Dąbrowiacy”. Uczestnicy mogli także zrobić sobie zdjęcie w fotobudce przygotowanej przez Biuro Karier Studenckich oraz skonsultować swoje pomysły biznesowe oraz CV na stoisku BKS-u.

Piknik zwieńczył konkurs z wiedzy ogólnej, a także zdjęcie wszystkich uczestników wykonane dronem przez studentów koła naukowego High Flyers.