Wybory do Samorządu

Dnia 11 października 2018 roku w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym odbyły się wybory do pierwszego samorządu, którego kadencja będzie trwała rok.

W głosowaniu wzięło udział 45 osób obecnych w szkole. Pięcioosobowa komisja wyborcza (Wiktoria Siembida, Nikodem Augustyn, Julia Klimanek, Martyna Mach, Julia Kuc) przekazała po podliczeniu głosów zaskakujące nowiny...

W szkole musiała zostać przeprowadzona druga tura wyborów na stanowisko przewodniczącego szkoły, gdyż wynik w wyborach między dwoma kandydatami okazał się być remisowy. Po sprawdzeniu głosów, wszystko było już
pewne – pierwszym przewodniczącym został Jan Pałasz z klasy politechnicznej (IB).
Stanowiska wiceprzewodniczących szkoły objęli Gabriela Urbańczyk oraz Miłosz Krajczok, a sekretarzem szkoły został Adrian Gołofit.

Całemu samorządowi życzymy udanej kadencji i wierzymy w to, że dumnie będą reprezentowali szkołę oraz interesy uczniów w trakcie roku szkolnego 2018/19.