Previous Next

Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu

22 kwietnia tradycyjnie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Organizatorzy konkursu „Postaw na Słońce” pierwotnie planowali wspólnie z Ministerstwem Klimatu, że laureaci projektu edukacyjnego Fundacji BOŚ  zostaną w tym dniu zaproszeni na podobne warsztaty do gmachu Ministerstwa w Warszawie.
Pandemia koronawirusa zmusiła organizatorów do zmiany formuły tego wydarzenia i zorganizowania warsztatów on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”, które odbędą się 22 kwietnia w godzinach 11:40-13:45.

Zaproszenie na spotkanie przyjął Pan Michał Kurtyka, minister klimatu. Jest gotów wysłuchać Waszych opinii i odpowiedzieć na pytania. Organizatorzy liczą na konstruktywną dyskusję i zachęcają do aktywnego udziału.
    
Oprócz wideoczatu z ministrem klimatu, w warsztatach wezmą także udział znani i lubiani naukowcy: biolog dr Mariusz Gogól i fizyk dr Tomasz Rożek. W przystępnej formie opowiedzą czym grozi globalne ocieplenie, jak mu zapobiegać i jaką rolę odegra w tym rozwój Odnawialnych Źródeł Energii.
    
Dla wytrwałych proponujemy także warsztaty filmowe z Szymonem Chałupką, autorem vloga „Filmujemy!”. Pamiętajmy, że jednym z elementów projektu edukacyjnego „Postaw na Słonce” jest konkurs filmowy.

Jak wziąć udział w warsztatach? To niezwykle proste. Wystarczy z domowego komputera wejść 22 kwietnia o godz. 11:40 na stronę www.dzienziemiwmk.pl i postępować zgodnie z instrukcjami na stronie. Interaktywny formularz poprosi Państwa o podstawowe informacje: imię, numer i nazwę szkoły, miejscowość i czy jesteście Państwo nauczycielem czy uczniem. Po zarejestrowaniu staniecie się Państwo pełnoprawnymi uczestnikami warsztatów, będziecie mogli obejrzeć wykłady i wziąć udział w czacie, za pośrednictwem którego możecie także zadać pytania ministrowi klimatu i ekspertom.