Wyróżnienie w VI edycji ogólnopolskiego konkursu badawczego "Postaw na Slońce"

Zespół z Akademickiego LO w Rybniku zdobył wyróżnienie w VI edycji ogólnopolskiego konkursu badawczego "Postaw na Slońce" pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Energii, Ministerstwa Środowiska i Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem konkursu było rozpowszechnianie wiedzy związanej z odnawialnymi źródłami energii, a w szczególności fotowoltaiką.

Skład zespółu o nazwie "Słoneczni z Alo" :

• Patrycja Burda (szefowa zespołu)
  • Julia Pruszowska
  • Hanna Sobocik
  • Joanna Sobocińska
  • Edyta Tebinka
  • Bogna Zając

Opiekun Zespołu: Pan Grzegorz Łopatka.

Jak informują organizatorzy, w obecnej sytuacji wykonanie zadań drugiego etapu jest niemożliwe. Nie można rozważać przesunięcia terminów ponieważ nikt nie jest w stanie określić, kiedy zagrożenie epidemiologiczne minie, a placówki oświaty wrócą do tradycyjnej formy funkcjonowania. Ze względu na powyższe powody, a także mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli Fundacja Banku Ochrony Środowiska postanowiła zakończyć konkurs badawczy Postaw na Słońce wynikami z pierwszego etapu.
Wierzymy, że wiedza i umiejętności zdobyte w czasie realizacji zadań projektu zaowocują w przyszłości i za Waszą sprawą wiele osób, zarówno rówieśników jak i dorosłych dowie się o korzyściach, jakie daje zmiana tradycyjnych źródła energii na Odnawialne Źródła Energii.