Konferencja naukowa "Pokonać smog"

9 grudnia 2019r. w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego Politechniki Śląskiej w Rybniku miała miejsce konferencja naukowa "Pokonać smog", której organizatorami byli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Rybniku, Centrum Ochrony Klimatu i Środowiska, Katedra Ochrony Powietrza Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki  Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej w Rybniku. Adresatami byli uczniowie rybnickich szkół średnich i ósmych klas szkół podstawowych.

W pierwszej części wysłuchaliśmy następujących referatów:

• Zanieczyszczenia powietrza – niska emisja dr hab. inż. Elwira Zajusz-Zubek, prof. PŚ,
  • Pokonać smog – wyzwania i rozwiązania dla Polski - dr Zygmunt Łukaszczyk,
  • Wpływ zanieczyszczeń na zdrowie - dr Katarzyna Musioł,
  • Technologie kontra smog - dr Marek Rojczyk.

W drugiej części konferencji odbyły się zajęcia warsztatowe z pracownikami i studentami Politechniki Śląskiej w obszarze: mobilnego laboratorium pomiarów imisji zanieczyszczeń powietrza, wymiany doświadczeń studentów z uczniami szkół w zakresie prowadzonych badań dotyczących problematyki ochrony powietrza oraz nowoczesnych technologii w walce ze smogiem.

Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem odbiorców.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w tym wydarzeniu!