Konferencja POKONAĆ SMOG

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Rybniku, Centrum Ochrony Klimatu i Środowiska, Katedra Ochrony Powietrza Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej organizują otwartą konferencję dla młodzieży pod hasłem: POKONAĆ SMOG.

Konferencja jest organizowana dla uczniów 8 klas szkół podstawowych i szkół średnich w dniu 9 grudnia 2019 r. na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego - filii Politechniki Śląskiej w Rybniku przy ul. T. Kościuszki 54.

Program:
9.00 – 9.20 Zanieczyszczenia powietrza – niska emisja
dr hab. inż. Elwira Zajusz-Zubek, prof. PŚ, Kierownik Katedry Ochrony Powietrza, Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki, Politechnika Śląska

9.20 – 9.40 Pokonać smog – wyzwania i rozwiązania dla Polski
dr Zygmunt Łukaszczyk, Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Rybniku, Politechnika Śląska

9.40 – 10.00 Wpływ zanieczyszczeń na zdrowie
dr Katarzyna Musioł – Kierownik Oddziału Pediatrii – SPZOZ Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku

10.00 – 10.20 Technologie kontra smog
dr Marek Rojczyk - adiunkt Katedry Techniki Cieplnej Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, Politechnika Śląska

10.30 – 11.30 Zajęcia warsztatowe z pracownikami i studentami Politechniki Śląskiej w obszarze:

• Mobilnego laboratorium pomiarów imisji zanieczyszczeń powietrza.
  • Wpływu zanieczyszczeń na zdrowie.
  • Wymiany doświadczeń studentów z uczniami szkół w zakresie prowadzonych badań dotyczących problematyki ochrony powietrza
  • Nowoczesnych technologii w walce ze smogiem.

11.30 PODSUMOWANIE KONFERENCJI I OGŁOSZENIE KONKURSU DLA UCZNIÓW

Patronat nad konferencją objęli:

JM Rektor Politechniki Śląskiej – prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk
Prezydent Miasta Rybnika – Piotr Kuczera

Na konferencję zapraszają:
Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego - filia Politechniki Śląskiej w Rybniku - dr Zygmunt Łukaszczyk
Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w Rybniku - mgr Krzysztof Lazaj

Prosimy o potwierdzenie obecności na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 32 429 5707 do dnia 2.12.2019 r.