Rok szkolny 2019/20 rozpoczęty!

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rybniku rozpoczęło nowy rok szkolny 2019/2020. Uroczystego otwarcia dokonał JM Rektor prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk. Inauguracja odbyła się 2 września 2019 r.

Rektor Politechniki Śląskiej powitał uczniów w murach Uczelni, a także pogratulował pierwszoklasistom dokonania wyboru szkoły: Chciałbym przede wszystkim podziękować Wam, drodzy uczniowie, za to, że nam zaufaliście i wybraliście Akademickie Liceum Ogólnokształcące, a także za to, że zaufaliście naszej ofercie i powierzyliście nam swoje losy na najbliższe lata. Liczymy, że spędzicie w murach Politechnicznych Liceów piękne chwile. Mamy nadzieję, że wielu z Was w przyszłości stanie się członkami naszej akademickiej wspólnoty – powiedział prof. Arkadiusz Mężyk.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz Politechniki Śląskiej, dyrektorzy i nauczyciele, a także członkowie społeczności akademickiej.
Wykład Inauguracyjny "Sukces zaczyna się w głowie" wygłosił dr Zygmunt Łukaszczyk.

Była to już druga inauguracja roku szkolnego w Akademickich Liceach Ogólnokształcących Politechniki Śląskiej. Pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę 4 września 2018 roku. Szkoły Politechniki cieszą się rosnącą popularnością. Do Liceów jest przyjmowana młodzież z najlepszych wynikami, a także z wybitymi osiągnięciami w konkursach przedmiotowych.

Celem Akademickich Liceów Ogólnokształcących Politechniki Śląskiej jest umożliwienie uczniom dokonania świadomego wyboru dalszego kierunku edukacji poprzez zapewnienie nauki na akademickim poziomie. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie do kontynuacji kształcenia w szkole wyższej, w szczególności na kierunkach ścisłych i technicznych.