Projekt "Współczesne algorytmy"

W środę 5 czerwca 2019 zespół uczniów z klasy politechnicznej pod dowództwem dr Macieja Sajkowskiego uczestniczył w gliwickim ALO w finale pierwszego projektu e-Twinningowego z zakresu programowania, zatytułowanego: Współczesne algorytmy.
Pani Dr Bożena Wieczorek, pomysłodawczyni i koordynator projektu, zaprosiła do współpracy Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Rybnika oraz Liceum Filomata z Gliwic. Trzy szkoły pracowały online nad zagadnieniami projektowymi i podczas spotkania w gliwickim ALO zaprezentowały swoje rozwiązania problemów z dziedziny programowania.
Poziom znajomości zagadnień był naprawdę wysoki. Ten pierwszy projekt to rozgrzewka przed podobnymi działaniami realizowanymi w przestrzeni międzynarodowej już od września.